MAGNÉZIUM

Orechy, mandle, tmavá listová zelenina, banány,  obilie a celozrnné pečivo sú prirodzeným zdrojom horčíka (magnézia).  Dostatok horčíka v potrave je dôležitý pre správnu činnosť nervov (mierni podráždenosť a nervozitu), svalov, ale i pre uvoľňovanie energie z glukozy  a pre správnu stavbu kostí. Udržuje v dobrom stave obehový systém a je prevenciou infarktu. Mierni depresie a prispieva k zdravým zubom. Mnohým ženám odstraňuje problémy spojené s predmenštruačným syndrómom.

V kombinácii s vápnikom pôsobí horčík ako prirodzený upokojujúci prostriedok. Jeho nedostatok často pociťujú športovci, diabetici a ľudia, ktorí pijú príliš veľa alkoholu. Prejavuje sa podráždenosťou, nespavosťou, náladovosťou, zlým trávením, búšením srdca alebo arytmiami. Môže vyvolať tiež depresie, prípadne záchvat astmy.

MAGNESIUM PHOSPHORICUM vo forme bunkových solí  je vhodné pre:

  • Športovcov – zlepší svalový výkon, zvýši činnosť slabého srdcového svalu
  • Seniorov – pomôže pri znižovaní vysokého krvného tlaku, na svalovú slabosť  
  • Tehotné – príprava na pôrod
  • Mládež – strach a nervozita  zo skúšok
  • Pre všetkých – pomoc pri migréne, tetánii, bolesti brucha, črevné či menštruačné koliky, seknutie v krížoch
  • ……relaxácia svalová, psychická a nervová

Bunkové soli asistujú prirodzenej samoliečebnej, čistiacej a regeneračnej schopnosti tela a napomáhajú bunkám dopĺňať esenciálne anorganické živiny na obnovenie rovnováhy a re-energetizáciu.

Bunkové soli sú bezpečné a jemné prípravky látok, ktoré sa prirodzene nachádzajú v ľudskom tele a preto nie sú kontraindikované pri akejkoľvek liečbe alebo suplementácii, v tehotenstve alebo pri dojčení. Bunkové soli – požuté alebo rozpustené v ústach – sa vstrebávajú priamo cez sliznice ústnej dutiny do krvného riečiska a stávajú sa tak okamžite dostupnými pre telo.  Ak je bunková nerovnováha dopĺňaná za pomoci bunkových solí počas dlhšej doby, väčšina užívateľov pociťuje zvýšenie svojej energie, pocitu pohody a uvoľnenie diskomfortu. 
Nám ich „naordinovala“  naša poradkyňa pre zdravú výživu . Príď sa poradiť aj ty…

Pridajte Komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Scroll to Top