Joga

Vytvorili sme pre vás harmonické miesto na cvičenie jogy, kde vaše telo aj myseľ nadobudnú harmóniu celistvosti

Hatha Joga

Je stáročiami preverený systém práce s telom, dychom a mysľou, ktorý ma za úlohu harmonizovať telo i myseľ. Ozdravuje celý pohybový aparát a pôsobí na energetickú rovnováhu nášho organizmu a nervového systému, čím sa naše telo dostáva do harmonického celku. 

 

Náplňou lekcií je výuka jednotlivých pozícii (asán), plynutie a prepojenie pozície s dychom a následnou záverečnou relaxáciou. Hatha joga je vhodná pre začiatočníkov ako aj pre pokročilých klientov.

Power Joga

Je dynamickejší štýl jogy, ktorý si vzal všetky výhody a benefity z tradičnej jogy (je však oslobodený od klasickej filozofie jogy.) Pri cvičení power jogy sa moderný a zaneprázdnený človek cíti zdravo a fit. Tento druh jogy využíva jednotlivé asány, ktoré sú chronologicky zoradené v dynamickom slede za sebou. 

 

Základom power jogy je pozdrav slnku, ktorý následne prechádza do ďalších asán v dynamickej sekvencií, čím dochádza k zahriatiu celého tela, svalov a pri pravidelnom cvičení k spalovaniu tukov a zrýchleniu metabolizmu. Hodiny sú doplnené dynamickejšou hudbou a samotné prechody v asánach sú taktiež v rýchlejšom tempe. Po dynamickej časti následne pokračujeme statickými pozíciami kde budujeme silu a flexibilitu.

Kraniosakrálna joga

Naše telo je najdokonalejší bio-dynamicko-mechanický nástroj a jeho hlavnou riadiacou jednotkou je mozog. Kraniosakrálna joga pracuje s mechanizmami ktoré najviac škodia tejto centrálnej jednotke a vďaka tomu umožňujú čo najdokonalejšiu spoluprácu medzi mysľou a telom. Je to súbor cvičení odrážajúci výskum vedy mozgu so vzájomnou spoluprácou jogových asán a plynulosti s dychom. Každá hodina kraniosakrálnej jogy začína na špecialnej pomôcke takzvanom kľudovom bode, čím pôsobí na mozgomiešny mok v štvrtej mozgovej komore. Ten sa na krátku chvíľu pozastaví a potom vznikne vlna, ktorá prejde glymfatickým systémom mozgu a jemne ho prečistí od zbytkových proteínov. Tým zaistí ľahší transport tekutín, ktorý prechádza okolo hlavných ciev v mozgu. Bonusom tohto stavu je dočasne kľudná myseľ. V ďalšej fáze kraniosakrálnej jogy prechádzame na asány s použitím špeciálneho pumpovania, ktoré napomáha a rozbieha lymfu a to hlavne v uzlinách podpazušia. Ďalším bonusom v tomto cvičení je thajská masáž, ktorá vďaka pohybu nielen rozkmitáva, ale aj otvára a uvoľňuje celé telo. V záverečnej fáze prichádza aplikovaná meditácia, ktorá nás vedie do ticha, kde zmysly mlčia a my môžeme vnímať kto sme. Kraniosakrálna joga je vhodná pre začiatočníkov aj pokročilých.

Scroll to Top