Joga

HARMONICKÉ MIESTO
NA CVIČENIE JOGY

young women meditate while doing yoga in atmosphere peaceful. zilina pilates joga yoga pilateszilina cvicenieprezeny cvicenie zdravychrbat zdravetelo zdravezenstvo

Ženská joga

Pohybové cvičenia zamerané na  rozvoj flexibility, stability, pevnosti a celkovej koordinácie (nielen) tela, ale aj mysle smerom k ich zjednoteniu. Vychádzame z koncepcie jogy v dennom živote a prakticky uplatňujeme techniky relaxácie (vedenej pozornosti, všímavosti), no zároveň zahŕňame  znalosti ženskej fyzickej  konštitúcie  a nastavenia (ženskej) mysle. a emócií. Pohyb  tela ( mysle i emocií) pre (vnútornú) ženu sa odlišuje od pohybu (vnútorného) muža a ženské telo je predurčené typologicky  k ženskému pohybu. 

Kľúčová je dĺžka výdrže v jednotlivých pozíciach, čím stimulujeme napr. fascie alebo metabolizmus… okrem podpory svalov (klasická powerjoga). 

Ženská joga ovplyvňuje počas starnutia pohyblivosť kĺbov kvalitatívne (dobrý pocit a stav) i kvantitatívne (funkčnosť). Joga totiž dokáže tento proces spomaľovať aj vďaka tzv. terapeutickým prvkom počas lekcie.

Ženská joga nekonkuruje žiadnemu  štýlu cvičenia jogy, ale tvorí doplnok k ostatným  štýlom jogy a aj iným typom cvičenia, ktoré žena preferuje (beh, plávanie, tanec, chôdza…). Cieľom je multifunkčný a rôznorodý typ pohybu ako prevencia proti stereotypnosti a benefitom je funkčnosť a dobrý telesný i duševný ,,pocit“ seba samej.

 

Tvárová Joga

Tvárová joga nám umožňuje cítiť sa lepšie, mladšie, spokojnejšie.
Vďaka kombinácii cvikov, masáží a bankovania môžeme dosiahnuť zlepšenie stavu pleti, zjemnenie opuchov, spevnenie kontúr tváre, pevnejšie líčka aj plnšie pery.
Na základnom kurze sa naučíme rozcvičku, cviky základnej zostavy, masáž a bankovanie tváre. Každá účastníčka dostane individuálny plán a materiálny na cvičenie. 
 

NOVINKA je pravidelné kondičné hodiny. Urobili ste si kurz tvárovej jogy, ale neviete sa prinútiť pravidelne cvičiť? Cvičíte podľa knihy, alebo internetu, ale chýba vám osobný kontakt? Nemáte istotu, či cvičíte správne?

Pridajte sa k nám na pravidelné hodiny tvárovej jogy, kde budete cvičiť pod kontrolou lektorky, hodiny budú pestré a obmieňané. Súčasťou bude vždy aj masáž, vďaka ktorej príjemne zrelaxujete.

 

 

Power Joga

Je dynamickejší štýl jogy, ktorý si vzal všetky výhody a benefity z tradičnej jogy (je však oslobodený od klasickej filozofie jogy.) Pri cvičení power jogy sa moderný a zaneprázdnený človek cíti zdravo a fit. Tento druh jogy využíva jednotlivé asány, ktoré sú chronologicky zoradené v dynamickom slede za sebou. 

 

Základom power jogy je pozdrav slnku, ktorý následne prechádza do ďalších asán v dynamickej sekvencií, čím dochádza k zahriatiu celého tela, svalov a pri pravidelnom cvičení k spalovaniu tukov a zrýchleniu metabolizmu. Hodiny sú doplnené dynamickejšou hudbou a samotné prechody v asánach sú taktiež v rýchlejšom tempe. Po dynamickej časti následne pokračujeme statickými pozíciami kde budujeme silu a flexibilitu.

 

 

 

Scroll to Top