DETOX

Dovidenia toxíny! Toxíny = ťažké čosi, čoho sa chcem zbaviť!

…tak tentokrát, to už mám zaručený spôsob ako detoxikovať.  …tak tentokrát, si to trápenie dám až na jar. …tak od pondelka to dám! …nehrozí, že: teraz!?, veď je veľa osláv …tak toto bude zas boj a výzva! …detox!? – tak na toto sa musím psychicky pripraviť... ťažoba bola aj za slovami, ktoré som s detoxom spájala, aj s jeho realizáciou.

V minulosti som úplne nepochopila, čo presne znamená DETOX. Chápala som, že chcem očistiť telo od toxínov, možno aj trošku schudnúť, no a samozrejme,  aby som mala tú novú životnú energiu.  Nepochopila som to celistvo.  A tak,  ako vojak som dodržiavala všetky odporúčania, jedla resp. nejedla vybrané jedlá, pila resp. nepila odporúčané nápoje. A síce som sa určite toxínov postupne zbavovala,  moja „ťažoba“ ostávala v mysli a tým aj v tele naďalej. V mojej mysli , išli stále vety : …to je iná makačka, kým to pochystám…. tak si radšej navalím roboty, lebo furt myslím na jedlo…. tak to je strašne ťažké, a prečo ja mám takto trpieť.

Zmena nastala, až keď som sa na OČISTU začala tešiť.  Pochopenie nastalo, už aj vtedy keď som slovo: DETOX nahradila slovom: OČISTA. A tak čistím!  

1. vyčistila som, počet dní. (miesto mesiaca dám „teraz“ napr.:3 dni)

2. vyčistila som, že som si vybrala  jeden  „návod“ na jedlá a spôsob ich prípravy, vybrala čaj, výživové doplnky *

3. vyčistila som, že  som si premyslela  a naordinovala „očistné“ procedúry počas týchto troch dní, ktorými očistu podporím. A hlavne si ich doprajem sama a urobím sama. (domácu pleťovú masku, kúpeľ/soľ, bylinky, olejovú masáž nôh, upraviť päty, upraviť nechty, vlasovú kúru, peeling… atď… a že je ich je dosť)  

4. vyčistila som, že nebudem sledovať  social. media / TV, PC, mobil

5. vyčistila som, ako strávim čas, počas týchto troch dní mám prioritne čas na  prechádzku, pilates /jógu/cvičenie, čítanie knihy, hudbu a to najdôležitejšie, len tak „čisto“ som.

Počas týchto troch dní som si dovolila: „ČISTO“ BYŤ pri príprave jedla, pri pití čaju, pri cvičení, pri umývaní sa, pri dotyku všetkého a všetkých, pri chodení  a aj pri žutí a pití.  Zastaviť sa vo všetkých  denno-denných zautomatizovaných pohyboch, a očistiť sa. Tieto tri dni sa mi stali potom kotvou do ďalších dní. A je možné, že sa na „svoju“ ďalšiu očistu začnete tešiť, tak ako ja!  

Pridajte Komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Scroll to Top