V júni sme pre vás pripravili:

Workshop kraniosakrálnej jogy

6. júna 2021 (nedeľa)o 16.00
v Organic PILATES STUDIO ŽIlina


Srdečne Vás pozývame na workshop Kraniosakrálnej Jogy, ktorý bude viesť Zuzana Trlicová. 

Naše telo je najdokonalejší bio-dynamicko-mechanický nástroj a jeho hlavnou riadiacou jednotkou je mozog.

Kraniosakrálna joga pracuje s mechanizmami, ktoré umožňujú čo najdokonalejšiu spoluprácu medzi mysľou a telom. Tento koncept jogy pracuje na základe posledných poznatkov vedy o fungovaní nervového systému, podporuje prirodzené liečivé reflexy tela, dychu & mysle a uvoľňuje fascie.
Kraniosakrálna joga začína na špeciálnej pomôcke KĽUDOVÉHO BODU, ktorý si vyrobíme. Pôsobí na mozgomiešny mok vo štvrtej mozgovej komore. Ten sa na krátky okamžik vďaka jemnému tlaku pozastaví a následne vznikne vlna, ktorá prejde glymfatickým systémom mozgu a jemne ho prečistí od plaku zbytkových proteínov a tým zaistí ľahší transport tekutín, ktorý prebieha okolo hlavných ciev mozgu. Bonusom tohto stavu je dočasná kľudová myseľ. Myseľ v tejto chvíli neprodukuje jedinú myšlienku.

V kraniosakrálne joge používame špeciálne PUMPOVANIE v jógových asánach spojuje blahodárne účinky jogy s možnosťou pracovať s dychom života – prúdenie látok v tkanive. Tým sa otvára možnosť najprirodzenejšej detoxikácie v tele. Špeciálne pumpovanie taktiež rozbieha lymfu a to hlavne v uzlinách v podpazuší, do ktorých ústí glymfatický systém a jeho splachovaný obsah.

Ďalším krokom bude nasledovať THAJSKÁ MASÁŽ ktorá sa dostala do kraniosakrálnej jogy vďaka svojmu pôsobeniu na chrbticu a ktorá vďaka kývavému pohybu nielen rozkmitáva ale aj otvára a uvoľňuje celé telo.

Na záver sa dostaneme k MEDITÁCII, ktorá sa uplatňuje ako cvičenie pre jogový život, ktorý vedie do poznania. Je to ponorenie sa do ticha kde mlčia zmysly a my môžeme vnímať kto sme.

Čas trvania workshopu je cca 3 hodiny. Cena: 29 Eur (v cene výroba kľudového bodu). Tento workshop je kapacitne obmedzený preto je potrebné sa vopred nahlásiť. 

Srdečne Vás bude viesť Zuzana Trlicová.